PRODBA UYGULAMASI


ProDBA Sistemi, Web Servis teknolojisi kullanılarak, platformdan ve lokasyondan bağımsız, güvenli, verimli ve tutarlı veri iletişimini sağlamak amacı ile tasarlanmış entegrasyon sistemidir.Firmalar ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında güvenli Web-Servis aracılığı yapan ProDBA, belirlenen metotları kullanarak E-Devlet üzerinden DBA Belgelerini ekleyip, iptal etme işlemlerini gerçekleştirmeye, E-Devlet aracılığı ile eklenmiş olan DBA Belgelerini UDHB U-NET Otomasyon Sistemine kaydetmeye yarar. Firmalar ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında güvenli Web-Servis aracılığı yapan ProDBA

 Belge ekleme ve gönderme işlemleri sade ve anlaşılır halde tasarlanmıştır. Gönderilen iptal edilen ve beklemede olan tüm belgeler raporlanabilmektedir. Belge gönderiminden sonra iptal süresi kullanıcıya sunulmaktadır. Süresi dolan belgeler iptal edilemeyecek şekilde kısıtlanmıştır. Belge kayıt, düzenleme, silme, gönderme gibi işlemler kullanıcı bazında yetkilendirilmiştir. UDHB ile Firmalar arasında güvenli, karşı tarafın kim olduğunu garanti eden, minimum zamanda maksimum veri gönderilmesine olanak veren, hata kontrolü yapılabilen bir yapıya dahildir.

 Taşıma ve Yükleme İşlemi yapan firmalarca UDHB tarafından yetkilendirmesi yapılarak E-Devlet üzerinden sorgulanarak doğrulama işlemleri yapılabilirPROGRAMIN TANITIMI

 Giriş Ekranı

 Giriş ekranında sizin için oluşturulan kullanıcı adı ve şifreyi ilgili alanlara doğru bir şekilde girerek, "Giriş" butonuna tıkladığınızda ProDba sistemine başarıyla giriş yapmış olursunuz.

 Özet Ekranı (Başlangıç)

  Giriş yaptıktan sonra başlangıç sayfası olarak "Özet Ekranı" sizi karşılayacaktır. Bu ekranda, verilerinizin istatiksel özetini takip edebileceksiniz. "Özet Ekranı" size bu ay gönderdiğiniz, beklemede olan, bu ay iptal edilen belgelerinizin adedini ve servis durumunuzu gösterir. Ayrıca, son işlenmiş olan belgelerinizi kolaylıkla tabloda listeleyebilirsiniz.

 Belge İşlemleri - Belge Tanımlama

 Yeni bir belge tanımlamak için; sol tarafta bulunan menülerden "Belge İşlemleri" menüsüne tıklayın. Daha sonra açılan sayfalardan "Belge Tanımla" sayfasına tıklayın. Gerekli alanları doldurduktan sonra "Kaydet" butonuna tıklayarak kolaylıkla yeni bir belge tanımlayabilirsiniz.

 Belge İşlemleri - Belge Listeleme

  Tüm belgelerinizi listelemek için; sol tarafta bulunan menülerden "Belge İşlemleri" menüsüne tıklayın. Daha sonra açılan sayfalardan "Belge Listele" sayfasına tıklayın. Böylelikle, açılan sayfadaki tabloda tüm belgelerinizin listelendiğini göreceksiniz. Açılan sayfadaki filtrele kısmından belgelerinizi, belge durumuna, tartım tarihi başlangıcına ve bitişine veya limanına göre filtreleyerek tabloda kolaylıkla listeleyebilirsiniz.

 Sorgu İşlemleri

 Sorgulama yapmak istediğinizde, sol tarafta bulunan menüden "Sorgu İşlemleri" menüsüne tıklayın. Daha sonra açılan sayfalardan istediğiniz sorgu tipini seçin. Seçiminizi yaptıktan sonra açılan sayfada, sorgulama yapabilmek için sizden istenilen alanları doldurun ve "Sorgula" butonuna tıklayın. Sorgu Sayfaları: Belge Sorgula, Liman Sorgula, Tahakkuk Sorgula, Bildirim Özet Sorgula, Barkodlu Belge Sorgula, Kayıtlı Barkodlu Belgeler, Kontyener Belge Sorgula

 Sorgu İşlemleri - Belge Sorgulama

 Belge sorgulamak için sol tarafta bulunan "Sorgu İşlemleri" menüsü altında bulunan "Belge Sorgula" sayfasına tıklayın. Açılan ekrandaki alana sorgulamak istediğiniz kayıtlı "DBA Belge No" yazın ve "Sorgula" butonuna tıklayın. Sorguladıktan sonra girdiğiniz "DBA Belge No" ile ilgili "Belge Bilgileri", "Firma Bilgileri", "Araç Bilgileri", ve "Ölçüm Bilgileri" alanlarının açıldığını göreceksiniz. Bu sayede belgenizle ilgili bilgilere kolaylıkla ulaşmış olacaksınız.

 Kullanıcı Grubu Ekle/Düzenle

 Kullanıcı grubu oluşturabilmek için, sol tarafta bulunan "Kullanıcı İşlemleri" menüsüne tıklayın. Açılan sayfalardan "Grup Ekle/Düzenle" sayfasına tıklayarak açılan sayfadan kolaylıkla kullanıcı grubu oluşturabilirsiniz.Kullanıcı grubuna, kullanıcı ekleyerek ve bu kullanıcı grubuna belli yetkiler verip grupta bulunan kullanıcıların yetkilerini kolaylıkla yönetebilirsiniz. Mevcut kullanıcı gruplarını "Kullanıcı İşlemleri" menüsü altındaki "Gruplar" sayfasına tıklayarak rahatlıkla listeleyebilirsiniz.

 Kullanıcı Düzenle

 Kullanıcı bilgilerini düzenleyebilmek için, sol tarafta bulunan "Kullanıcı İşlemleri" menüsüne tıklayın. Açılan sayfalardan "Kullanıcılar" sayfasına tıklayarak açılan sayfada bulunan kullanıcılardan düzenlemek istediğiniz kullanıcı isminin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada düzenlemek istediğiniz alanları güncelledikten sonra "Kaydet" butonuna yıklayarak kullanıcı bilgilerinizi kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

 Şube Ekle/Düzenle

 Şube eklemek için, sol tarafta bulunan "Şube İşlemleri" menüsüne tıklayın ve açılan sayfalardan "Şube Ekle/Düzenle" sayfasına tıklayın. Açılan sayfada gerekli bilgileri girip "Kaydet" butonuna tıklayarak kolaylıkla şube ekleyebilirsiniz. Mevcut şubelerinizi "Şube İşlemleri" menüsü altındaki "Şubeler" sayfasına tıklayarak rahatlıkla listeleyebilirsiniz.

 Kullanıcı Yetkilerinin Yönetimi

  Kullanıcı yetkilerini yönetebilmek için, sol tarafta bulunan "Ayarlar" menüsüne tıklayın. Açılan sayfalardan "Yetkiler" sayfasına tıklayın. Açılan sayfada kullanıcı grubu seçerek grupladığınız kullanıcıları listeleyebilir ve bu kullanıcıların izinleri görebilirsiniz. Kullanıcı yetkilerini düzenlemek için tablodaki satırlarda bulunan butonların üzerlerine tıklayarak yazılı yetkiyi aktif veya pasif durumunda kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Yetkilendirme işleminiz bittikten sonra ilgili kullanıcı sistemden çıkış yaparak tekrar girdiğinde yeni yetkiler ile kullanıma devam edecektir.

 Parametreler

 Firmanız ile ilgili parametreleri düzenleyebilmek için, sol tarafta bulunan "Ayarlar" menüsüne tıklayın. Açılan sayfalardan "Parametreler" sayfasına tıklayarak açılan sayfada bulunan firmanız ile ilgili alanları doldurun. Ardından "Kaydet" butonuna tıklayarak parametrelerinizi kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

 Takvim

 Takviminizi görüntüleyebilmek için, sağ üst kösede bulunan kullanıcı adınıza tıklayarak açılan menüden takvim sayfasına tıklayınız. Bu ekranda takviminizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Eklemek istediğiniz olayları sol kısımda bulunan "Olay Ekle" formu ile ekleyebilirve renklendirebilirsiniz. Eklediğiniz olayları düzenlemek için takvimdeki hücrelerde bulunan olayların üzerlerine tıklayarak açılan pencereden düzenleyebilirsiniz. Böylelikle takviminizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.

FİYAT LİSTESİ


Size en uygun paketi seçerek firmanızı bir adım öne taşıyın.

BAŞLANGIÇ

Kullanıcı sayısı - 1

Bakım Ücreti - Yok

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı(UDHB) Güncellemeleri - Ücretli

Günlük Servis Bedeli - 200€

100€ / Aylık

STANDART

Kullanıcı sayısı - 5

Bakım Ücreti - Yok

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı(UDHB) Güncellemeleri - Ücretsiz

Günlük Servis Bedeli - 200€

150€ / Aylık

PRO

Kullanıcı sayısı - Sınırsız

Yıllık Bakım Ücreti - 100€

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı(UDHB) Güncellemeleri - Ücretsiz

Günlük Servis Bedeli - 200€

1.400€ / Sınırsız
Uygulamaya hangi cihazlardan girebilirim ?
Uygulamaya web browser bulunan tüm cihazlardan sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.
Uygulamayı kullanmak için firmada olmam gerekir mi ?
Hayır, uygulamaya lokasyondan bağımsız şekilde istediğiniz her an ve her yerden erişebilirsiniz.
Uygulama kullanımı güvenli mi ?
Uygulama firmanızın app sunucusuna kurulmaktadır. Sunucunun belirlenen portu açılarak uygulamaya tahsis edilmektedir. Uygulamada güvenlik ön planda tutulmuş olup, tanımlı kullanıcı harici veri erişimi engellenmiştir.
Uygulamayı ne kadar sürede hayata geçirebiliriz ?
Uygulama kullanımı 2 günlük çalışma sonrasında kurulumu tamamlanarak kullanımıza sunulur.

Her Firmaya ve Her İhtiyaca Yönelik Yazılımlar Yazmaktayız.
Neye İhtiyacınız Olduğunu Söyleyin Bizler Yapalım

İletişim

YENİ ÜRÜNLERİMİZ