İŞLETMENİZİN NEDEN BİR
İŞ ZEKASI YAZILIMINA İHTİYACI VAR?

Kasım 8, 2019
post-image

İşletmelerin küresel ortamda konumlarını koruyabilmeleri için yeniliklere önem vermesi, bilgi ve iletişim teknolojilerini etkili bir biçimde kullanması gerekmektedir. İşletmeler de günümüzde bu doğrultuda üretilen sağlam ve güçlü bilgi sistemleri kullanmaya başlamışlardır. İş zekâsı yazılımları da bu bilgi sistemlerinden biridir.

Devamını Oku...

ERP'DEN BEKLENTİLERİMİZ

Ekim 7, 2019
post-image

1. ERP YAZILIMI KULLANIMI ARDINDAN TOPLAM ENVANTERİN AZALMASI %3 – %24 ARASI Diğer bir deyimle ERP yazılımı kullanımı sonrası en kötü netice %3 azalma en iyisi ise % 24. Azalmanın yanı sıra muhtemelen stok karışımında da iyileşme olmuştur, diğer bir deyim ile ERP yazılımının zorladığı düzen anlayışı ile depoda arananın bulunma ihtimali de yükselmiştir.

Devamını Oku...

ERP'NİN KOLAYLIKLARI

Temmuz 6, 2019
post-image

Üretim endüstrisi birçok ürünün yurt içi ve yurt dışına satılacak ürünler ortaya çıkarak istihdam yaratır ve ülkenin refah düzeyini yükseltir. Fakat arz ve talebe ayak uydurmak her zaman kolay olmayabilir, bu durumda devreye teknoloji girer. ERP yazılımı şirketlerin üretim biçimlerini değiştirerek üretim sürecini çok daha basit ve kolay bir hale getiriyor.

Devamını Oku...

ERP Nedir?

Nisan 4, 2019
post-image

ERP (Enterprise Resource Planning – Kurumsal Kaynak Planlaması) kısaltmasındaki en önemli harf “E” harfidir. ERP nedir diye sorduğumuzda en önemli özelliği, firmanın bütün departman ve fonksiyonlarını tek bilgi sistemi içinde birleştirmeye çalışmasıdır.

Devamını Oku...

ENDÜSTRİ TARİHİNE KISA BİR YOLCULUK

Ocak 10, 2019
post-image

Endüstri 4.0, teknolojilerin ve değer zinciri organizasyonları kavramlarının kolektif bir bütünüdür. Siber-Fiziksel sistemlerin kavramına, nesnelerin, internetine ve hizmetlerin internetine dayalıdır. Bu yapı akıllı fabrikalar vizyonunun oluşmasına büyük katkı sağlar. Endüstri 4.0 genel olarak aşağıdaki 3 yapıdan oluşmaktadır.

Devamını Oku...